Klacht: een tablet besteld

wendyrozenberg3 op 14 maart 2018 over Wish in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Wish
Status Open
Datum 14 maart 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik heb een tablet besteld en is al van ons rekening afschreven maar nu staat er dat ik helmaal niks heb besteld dat de winkel wagen leeg is staat er bij wis gaat om 22.20 en hoe en wat kan ik er tegen doen want beetje zonde van me geld het was verjaardags kado voor me zoontje met autisme hoe kan ik me geld terug krijgen ..

Gewenste Oplossing:

als ik me geld terug krijg van hun en of ze het op nieuwe sturen willen want er is wel 22.20 van ons rekening af gegaan maar niks binnen gekregen dus zouden jullie kunnen helpen!!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Wish

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Wish nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM