Klacht: slechte bezorging

Renaa op 01 november 2013 over Weekendgezet in de categorie Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Gadgets
Status Open
Datum 1 november 2013

Er is onvrede over de bezorging van Weekendgezet, aangezien de klager de laatste weken geen leveringen meer heeft ontvangen. Dit heeft ook invloed op de bijbehorende actiefolders, zoals die van Jan Linders, die eveneens niet meer worden bezorgd. De klager verzoekt om een oplossing voor dit probleem.

Mijn Klacht:

De laatste tijd krijgen wij steeds minder vaak Weekendgezet, nu al enkele weken niet meer bezorgd hier. Neem aan dat dat wel de bedoeling zou moeten zijn, want de daar bij zittende actie folders (bv Jan Linders) krijgen we nu dus ook niet meer. Graag zou ik dit alles wel krijgen.

Gewenste Oplossing:

Betere bezorging en op tijd!!!!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Weekendgezet

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Weekendgezet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM