Klacht: Sigaar uit eigen doos

Sigaar1981 op 01 december 2019 over WE Fashion in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
WE Fashion has resolved this complaint
Klacht opgelost op 2 december 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste Remco, Hartelijk dank voor je bericht. Wij hebben een samenwerking met de BankGiro Loterij en als onderdeel hiervan voegen wij soms flyers van hen toe in de pakketten van de online bestellingen. Dit is dus puur een reclameblaadje die...

Bedrijf WE Fashion
Categorie Kledingwinkels
Status Opgelost
Datum 1 december 2019

Een klant van WE Fashion heeft een klacht ingediend over een kraslot dat bij een recent ontvangen pakketje zat, dat bleek te verwijzen naar de Bank Giro Loterij. De klant is teleurgesteld omdat hij al een jaar probeert om van deze loterij af te komen en zich zorgen maakt over de mogelijke verstrekking van zijn gegevens aan derden. De klant vindt het onterecht dat WE Fashion samenwerkt met bedrijven die zich niet aan de bel-me-niet-regels houden.

Mijn Klacht:

Bestellen online bij we niks op aan te merken
Pakketje jl binnen gekregen
Zit er een leuke kraslot bij in winweken ..denk leuke actie van WE …maar nee dit is om aan te melden bij bank giro loterij .

Wat heeft WE te maken met een loterij?
Ben nu een jaar bezig geweest om maar van die loterij af te komen …dat ze me niet meer bellen of spammen etc…

Jullie laten je in met bedrijven die de bel me niet register aan hun laars lappen…
Word mijn informatie die ik heb gebruikt ook aan derden verstrekt? Dit gaat ten koste van jullie vertrouwen… erg terleurstellend.

Gewenste Oplossing:

Geen idee

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar WE Fashion over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door WE Fashion in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat WE Fashion een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

WE Fashion

Heeft op 02 december 2019 om 15:54 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Remco,

Hartelijk dank voor je bericht.
Wij hebben een samenwerking met de BankGiro Loterij en als onderdeel hiervan voegen wij soms flyers van hen toe in de pakketten van de online bestellingen. Dit is dus puur een reclameblaadje die wij zelf met jouw bestelling hebben meegestuurd. Jouw gegevens zijn dus zeker niet met de BankGiro Loterij gedeeld. Uiteraard begrijpen we ook dat niet iedereen deze manier van marketing en reclame maken op prijs stelt, onze excuses voor het ongemak.

WE Fashion deelt jouw persoonsgegevens met andere (derde) partijen alleen als je hier uitdrukkelijk toestemming voor hebt gegeven, of als dit noodzakelijk is voor het uitvoeren van de overeenkomst of op grond van wettelijke verplichtingen. Persoonsgegevens worden door ons zorgvuldig verwerkt en beveiligd, waarbij we ons houden aan de eisen uit de privacywetgeving (AVG).
Wanneer je hier meer vragen over hebt, verwijzen we je graag door naar onze privacy policy:
https:www.wefashion.nlnl_NLprivacy-policy

Mocht je nog vragen hebben, dan raden we je aan om contact op te nemen met onze klantenservice: [email protected]

Vriendelijke groet,
WE Fashion Customer Service

Alle klachten die gemeld zijn door Sigaar1981
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM