Klacht: Walgelijke oplichtings praktijken

Sitobouw op 15 april 2024 over Sitecompany in de categorie Uitgever

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Sitecompany is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Categorie Uitgever
Status Nieuwe klacht
Datum 15 april 2024

Een ondernemer heeft negatieve ervaringen met Sitecompany, waarbij hij beschrijft dat hij zonder overeenkomst is benaderd voor een abonnement voor klussen en opdrachten in de bouw. Na inschrijving bleek zijn naam slechts op een website te staan zonder enige beschrijving van zijn bedrijf, wat hij als misleiding en oplichting ervaart. Hij wijst erop dat er geen mogelijkheid is om een review achter te laten om andere zzp'ers te waarschuwen.

Mijn Klacht:

List en bedrog

Na het openen van mijn bedrijf net klaar bij de kvk werdt ik gebeld door citecomany voor een abroment voor klussen en opdrachten in de bouw. Allemaal mooie beloftes maar achteraf alleen me naam op een site zonder toevoegingen.op pagina 36 sttat me naam en voor de reeds niets, geen omschtijving van me bedrijf, wat we doen, helemaal niets.. belachelijk

Zonder enige overeenkomst ik heb niks getekent nergens gehoord waar mijn bedrijf op komt te staan
Ze gaan heel slim te werk en laten jou als bedrijfeigenaar vallen
Je kan nergens een review achterlaten om mijn mede zzprs te redden voordat ze hier aan vast zitten
Kijk uit ze weten precies hoe ze je moeten verleiden en daarna begint de elende
Ze zijn totaal niet mee denkent het bedrijf staat er ook slecht op
Een en al oplichting ik hoop jullie geholpen te hebben zodat jullie niet worden opgelicht

De desbetreffende mevrouw aan de telefoon is heel brutaal, ik zal zo veel mogelijk review achterlaten over dit bedrijf en hun werkwijze om mede bedrijf eigenaren op de hoogte te stellen.

Geen goede woorden over site company

Gewenste Oplossing:

Opzeggen huidige overeenkomst.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een email gestuurd naar Sitecompany over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Sitobouw
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM