Klacht: Vreselijke vakantie

johnjol op 19 november 2012 over Jongo in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Jongo
Categorie Reizen Algemeen
Status Open
Datum 19 november 2012

Tijdens een vakantie van 14 tot 21 augustus 2012 naar Turkije, geboekt via vakantieveiling.nl bij Jongo Tours, ervoeren de klager en zijn schoonmoeder ernstige problemen. Ondanks dat hun situatie op televisie is behandeld en beloofd werd dat er na terugkomst in Nederland iets geregeld zou worden, ontvingen zij uiteindelijk slechts een schadevergoeding van € 75,00 per persoon, terwijl zij ter plaatse extra kosten van € 60,00 per persoon moesten betalen.

Mijn Klacht:

Ik heb de volgende klacht over een vakantie die ik van 14-08-2012 t/m 21-08-2012 samen met mijn schoonmoeder gemaakt hebt naar Turkije.

Ik had deze reis via vakantieveiling.nl geboekt bij Jongo Tours (Calsedon vliegvakanties) voor 8 dagen all inclusief.

Deze vakantie is uitgemond in een soort horror vakantie red mijn vakantie (het progamma van sbs6) is er zelfs aan te pas gekomen wij zijn op tv geweest en toen hebben zij mij belooft dat na terug komst in Nederland alles geregeld zou worden, u begrijpt het al er werd niets geregeld zij steken gewoon hun kop in het zand.

Zij boden mij uit eindelijk een schade vergoeding aan van € 75,00 p.p. terwijl wij al € 60,00 p.p. daar extra moesten betalen dus komt het er op neer dat wij een schade vergoeding kunnen krijgen van € 15,00 p.p. u begrijpt dit hebben wij geweigerd.

Ik heb hun gesommeerd met een redelijk tegen voorstel te komen maar zij reageren nu nergens meer op ik hoop dat er via deze weg een oplossing komt voor dit schandalige optreden van deze firma.

In de bijlage kunt u een idee krijgen hoe alles is gegaan mocht u nog vragen hebben kunt u mij ten alle tijden bellen op 06-10341895

Gewenste Oplossing:

Dat ze mij en mijn schoonmoeder de gehele reissom teruggeven, we hebben van de 8 dagen vakantie maar 2 dagen echt vakantie gehad

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM