Klacht: Zesde in de rij… maar geen gratis boodschappen

maartenvos op 01 maart 2018 over Vomar in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vomar has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 10.0/10 ★★★★★
Bedrijf Vomar
Categorie Supermarkten
Status Nieuwe klacht
Datum 1 maart 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vomar belooft via grote borden boven de kassa’s dat als je de vierde wachtende bent in de rij voor de kassa je je boodschappen gratis krijgt. Vandaag voor de tweede maal meegemaakt dat je wordt belazerd. De eerste keer, ongeveer een jaar geleden, zei de caissière dat het alleen gold als er wachtenden in de rij staan met een winkelwagentje. Maar op de borden staan ook mensen met een mandje afgebeeld. Vandaag stonden bij de 4 open kassa’s allemaal meer dan 4 wachtenden. Ik was nummer 6 in de rij. Toen ik daar iets van zei, zei de caissière dat het alleen gold als er bij alle kassa’s meer dan 4 wachtenden staan. Dat was absoluut het geval, en vanaf de servicebalie holde snel een jongen richting een dichte kassa en riep snel ‘deze kassa is ook open’. Onzin natuurlijk, want hij had zich nog helemaal niet geïnstalleerd. Maar nu gold de regel zogenaamd niet meer, vanwege een ‘open kassa. Kortom, bij de Vomar in IJmuiden wordt je besodemieterd waar je bij staat.

Overigens is dit de normale praktijk bij de Vomar: https://www.volkskrant.nl/opinie/teun-van-de-keuken-vomar-belooft-wel-gratis-boodschappen-voor-de-vierde-in-de-rij-maar-als-het-erop-aankomt-ho-maar~a4555686/

Gewenste Oplossing:

Teruggave van de EUR 24,37 die ik vandaag gepind heb bij de Vomar.

Beoordeling 10/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vomar

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - Vomar weigert mee te werken en reageert ook niet op het eigen klachtenformulier op de eigen site. Sneu hoor.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vomar nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Vandaag te horen gekregen dat na bestudering van de camerabeelden ik inderdaad recht heb op de gratis boodschappen. De klacht is dus opgelost. Klasse!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Source: ConsuWijzer