Klacht: Ontduiken van regels in Zandvoort

Mevrouw Mok op 09 augustus 2019 over Vomar in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vomar has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Vomar
Categorie Supermarkten
Status Nieuwe klacht
Datum 9 augustus 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vomar heeft een regel op de website dat de 4e wachtende in de rij de boodschappen gratis moet krijgen. Ook de daar na wachtenden hebben hier recht op. In Zandvoort wordt dit niet door het personeel netjes nageleefd. Ze zetten je op een verschrikkelijk nare manier voor schut. Ben je geestelijk sterk dan red je het om te krijgen waar je recht op hebt, maar meestal gaat het goed fout. Nu hebben ze de aankondiging uit de winkel gehaald, terwijl het wel op de landelijke website staat. Dit is natuurlijk NOT DONE. Zou u ons kunnen helpen hiermee? Dit is misleiding. Vr. Gr. Teresa Mok

Gewenste Oplossing:

Als de Vomar hun zelf bedachte regels op iedereen toepast en het bord weer terug hangt. Laat Vomar Nederland het maar veranderen, maar niet het ene filiaal wel en het andere niet. Dat hoort niet.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vomar

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vomar nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Source: ConsuWijzer