Klacht: Onterecht factuur

Waqar op 12 juli 2018 over Volkswagen in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Volkswagen
Categorie Automerken
Status Open
Datum 12 juli 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn auto na de Vw dealer laten brengen voor een diagnose en eventueel een reparatie.

Problemen 2 storingslampje en de auto starte en viel meteen erna uit auto is met een oplegger binnen gebracht bij de dealer.

De diagnose die door de dealer gesteld was is dat er problemen zijn met de distrubitie ketting en nokassen. Totale kosten plaatje voor het repareren zou uitkomen op 1700 euro.(toestemming gegeven)
Goed na 3 weken krijg ik dus een telefoontje van de dealer is dat ze de onderlen hebben vervangen maar dat de auto geen compressie heeftniet start en dat er een probleem is met de Cilinderkopmotorblok en of ik nog eens toestemming zou geven voor een reparatie van 3300 euro extra.

Nou wat denk jezelf auto is maar 5000 euro waard dus die hebben we niet gegeven.
Bij de dealer langs geweest om kenbaar te maken dat ik zeer ontevreden ben met de manier van zaken doen. (Als je een auto krijgt met problemen lijkt mij dat je alles in 1x goed controleert en dan in 1x een prijs op noemt ter reparatie). En niet dat je het een en ander vervangt en dan achteraf pas gaan zeggen er is geen compressie dat je nog eens 3300 euro extra moet betalen als je een werkende auto wilt.
Dealer gaf aan dit is het en je moet gewoon betalen. (als zei me meteen na de diagnose al hadden verteld dat het me zo een bedrag zou gaan kosten was ik er nooit aanbegonnen ze hebben dus gewoon een verkeerde diagnose gesteld en laten mij opdraaien voor de kosten ik heb nu een auto waar ik niks aan heb hij start niet)

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn geld terug van de reparatie waar ik niks aan heb gehad!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Volkswagen

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Laat nooit je auto repareren bij Autohoogenboom dat zijn de grootste oplichters !!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Volkswagen nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM