Klacht: artikel niet te retourneren

Jan Willem Lens op 05 augustus 2024 over Vita-ortho in de categorie Internetshops - Cosmetica en verzorging, Internetshops - Schoenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Vita-ortho
Status Open
Datum 5 augustus 2024

Een klant heeft twee Chromecast-artikelen besteld bij Vita-ortho, maar ontving imitaties in plaats van de originele producten. Ondanks de vermelding op de website dat retouren binnen 30 dagen mogelijk zijn, werd de klant geïnformeerd dat retouren niet geaccepteerd worden vanwege hygiënische redenen, wat de klant als een ongeldig argument beschouwt.

Mijn Klacht:

Twee chromcast artikelen besteld via website. Bestelling ontvangen maar zijn niet de originele chromecast van Google maar imitaties. Op de site van Vita-ortho staat vermeldt dat de artikelen zijn te retourneren binnen 30 dagen. Ik heb gebeld voor een retourformulier met het op de site van Vita-ortho vermelde telefoon nummer, echter geen contact omdat nummer niet bestaat. Klacht ingediend per formulier van de website van Vita-ortho. Kreeg bericht per email: ik moet je helaas informeren dat wij geen retouren accepteren. Onze producten zijn hygiënische items en om gezondheids- en veiligheidsredenen kunnen wij daarom geen retouren aannemen. Dat is een niet valide argument. De chromecast van Google is gemaakt van hard-plastic en is niet een onhygiënisch product.
Conclusie: artikel is niet te retourneren hetgeen in contrast is met de melding op de website. De argumenten die het bedrijf gebruikt zijn niet valide. Het bedrijf is telefonisch niet bereikbaar.
Dit internet bedrijf is onbetrouwbaar.

Gewenste Oplossing:

Bedrijf telefonisch te kunnen bereiken en artikel chromecast van Google te kunnen retourneren

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vita-ortho

Reactie van de melder van de klacht Jan Willem Lens

1 jaar geleden - zijn heel duidelijk oplichters

Reactie van de melder van de klacht Jan Willem Lens

1 jaar geleden - oplichters

Alle klachten die gemeld zijn door Jan Willem Lens
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten