Klacht: Dat ik moet betalen

Fl Moenne op 12 december 2022 over Viabuy in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Viabuy
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 12 december 2022

Na bijna tien jaar ontvangt de klager een bericht van een zekere Ferdinand R. dat er kosten betaald moeten worden voor een kaart die al tien jaar geleden is opgezegd. De klager vindt dit vreemd en heeft herhaaldelijk geprobeerd contact op te nemen via e-mail, maar krijgt geen persoonlijk antwoord. Nu wordt er gedreigd met een rechtszaak.

Mijn Klacht:

Ik krijg na bijna 10 jaren een bercht van een zekere ferdinand r.dt ik kosten moet betalen voor een kaart dat al 10 jaren is opgezegt .ik vind dit heel raar .stuur zoveel mailtjes .maar kan helaas geen persoonlijk contact krijgen .en nu word ik bedreigd van een rechtzaak .wie kent dit geval ook .

Gewenste Oplossing:

Afzien van viabuy en niet betalen voor iets dt ik al jaren geleden heb opgezegd .10jaren belachelijk

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Viabuy

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Viabuy nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Fl Moenne
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM