Klacht: van een voorbetaalde factuur voor .shop domeinen naar -2700 euro

jeroenputtemans op 13 oktober 2019 over Versio in de categorie Websites - Building en Hosting

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Versio
Status Open
Datum 13 oktober 2019

Een klant van Versio heeft een klacht ingediend over onverwachte kosten voor .shop domeinen. Ondanks eerdere communicatie dat automatische incasso was uitgeschakeld, werd er een bedrag van 2700 euro in rekening gebracht voor domeinen die oorspronkelijk voor minder dan een euro per stuk waren gekocht. De klant beschouwt dit als oplichting en vraagt om hulp bij het oplossen van de situatie.

Mijn Klacht:

versio.nl heeft me laten weten dat automatische incasso aanstaat, terwijl ze zegden dat het automatisch af staat ik heb helemaal niet voor achteraf betalen gekozen! Ik heb 50 .shop domeinen gekocht een jaar geleden voor minder dan een euro per domein en nu rekenen ze me 30 euro aan per domeinnaam en het zijn hele slecht domein namen die me niets opleveren dus wou ze laten hervallen, ik gebruik deze provider niet eens en als ik het doe vooraf betalen met paypal.com, ik rui fraude van versio, en ze komen ook met excuses af van ja we geven 75 euro korting op alles en dan plots -50%, kan er mij iemand helpen ik moet hun 2700 euro betalen pure oplichterij als je het begrijpt

Gewenste Oplossing:

Ik betaal geen penny aan dit bedrijf, pure oplichterij ze hebben me de dagen erna wanneer ik zij dat ik het niet wilde nog voor 1000 euro extra laten hernieuwen .shop domeinen geen .com's he

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Versio

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Versio nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door jeroenputtemans
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM