Klacht: stem van verisure al drie dag in ons huis

pieternel 1952 op 20 november 2024 over Verisure in de categorie Bewaking & Beveiliging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Verisure has resolved this complaint
Klacht opgelost op 21 november 2024
Reactie van het bedrijf:

Beste E. Lems, Wij kunnen ons voorstellen dat die piepen van de rookmelders behoorlijk vervelend kan zijn, maar maakt u zich geen zorgen. Wij zullen een passende oplossing vinden voor uw probleem. Met vriendelijke groet, Verisure Nederland

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Verisure
Status Opgelost
Datum 20 november 2024

Een klant van Verisure ervaart al drie dagen overlast door een harde melding van een rookmelder, wat leidt tot slapeloze nachten. Ondanks het volgen van alle instructies en het contact met Verisure, is er pas volgende week een monteur beschikbaar. De klant overweegt om over te stappen naar een ander beveiligingsbedrijf vanwege de gebrekkige noodservice.

Mijn Klacht:

Al drie dagen hebben wij een harde melding dmv een piep en een stem mbt een rook melder.
Wij zijn al drie dagen met verisure in overleg, het kost ons slapeloze nachten van wege de herrie die door het huis gaat.
Wij hebben alle aanwijzingen al opgevolgd .
En verisure stuurt vlg week een monteur, eerder hebben ze geen tijd .
De meld kamer , waar ze ook de meldingen kregen, hebben alle meldingen van ons huis uitgezet. Maar wij blijven met de herrie zitten

En wij gaan op zoek naar een beveiliging bedrijf die wel een noodservice heeft.
wij hebben ook een klacht ingediend maar die wordt na 7 dagen in behandeling genomen

Gewenste Oplossing:

wanneer er direct actie komt zodat wij weer kunnen slapen en niet de hele dag een piep en stem horen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een email gestuurd naar Verisure over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Deze klacht is zojuist door Verisure in behandeling genomen

Verisure

Heeft op 21 november 2024 om 09:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste E. Lems,

Wij kunnen ons voorstellen dat die piepen van de rookmelders behoorlijk vervelend kan zijn, maar maakt u zich geen zorgen.

Wij zullen een passende oplossing vinden voor uw probleem.

Met vriendelijke groet,
Verisure Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - We hebben bericht ontvangen dat Verisure een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

pieternel 1952

Heeft op 21 november 2024 om 12:14 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

De passende oplossing is over 5 dagen een monteur langs sturen. Dus nog steeds iedere paar minuten een stem door ons huis en gevolgd door een scherpe piep

Alle klachten die gemeld zijn door pieternel 1952
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM