Klacht: Stilzwijgende verlenging lidmaatschap

Karelbb op 14 januari 2020 over Vereniging Eigen Huis in de categorie Stichtingen en verenigingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vereniging Eigen Huis is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 8.0/10 ★★★★☆
Status Nieuwe klacht
Datum 14 januari 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

De afgelopen twee jaar heb ik een gratis lidmaatschap bij Vereniging Eigen huis gehad vanwege collectieve inkoop zonnepanelen en collectieve inkoop energie. Ik ontvang half januari dit jaar een factuur omdat mijn lidmaatschap verlengt is met een jaar (stilzwijgend)
VEH geeft aan dat je een maand vooraf je lidmaatschap op moet zeggen en anders direct voor een volledig jaar moet betalen.
Voor mij heeft een lidmaatschap niet genoeg waarde om ervoor te betalen en daarnaast is het in strijd met het consumentenrecht. Handelen op dese manier zou zeker een partij als VEH niet moeten willen en ik zie hier meer klachten over

Gewenste Oplossing:

Als mijn lidmaatschap per direct wordt opgezegd. Ik de factuur voor 2020 niet hoef te betalen en VEH iets doet aan zijn huidige werkwijze.
Vooraf Een bericht naar de leden dat ze over een maand of 2 overgaan naar 33n betaald lidmaatschap en daarom nu nog kans hebben om op te zeggen is wel het minste.

Beoordeling 8/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Vereniging Eigen Huis over deze klacht.

Bericht van Vereniging Eigen Huis

6 jaren geleden - U heeft vandaag een e-mail van Vereniging Eigen Huis ontvangen. Ik vertrouw erop dat u tevreden bent met de oplossing. Nogmaals excuses voor het ongemak en hartelijk dank dat u de tijd en moeite heeft genomen dit aan ons door te geven. Met vriendelijke groet, Heidy Klachtenservice | Vereniging Eigen Huis

Reactie van de melder van de klacht Karelbb

6 jaren geleden - Dat klopt. Dank voor de snelle afhandeling.

Alle klachten die gemeld zijn door Karelbb
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM