Klacht: Racistische agressieve eigenaar

Michael Aken, van op 21 december 2019 over Venema Schilders en Vastgoedonderhoud in de categorie Aannemers, Schilders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Aannemers
Status Open
Datum 21 december 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zeer agressieve, racistische en discriminerende eigenaar, tevens chauffeur van hun bedrijfsbus Venema Schilders en Vastgoedonderhoud uit Purmerend.

oa uitgemaakt voor vieze Turk. Hij heeft achterna gevolgd met hun bus in Zaandam, erg intimiderend en onderweg heel agressieve rijgedrag. Hierop het nummer gebeld wat op hun busje stond en zwaar beledigd en veel geschreeuw, valt niet normaal mee te praten. Persoon ontkende de chauffeur te zijn en hij hing na veel beledigingen op. Daarop weer gebeld en nam de vrouw van de eigenaar op het aanhoorde en begrip had en het zou bespreken met de eigenaar die toen niet te spreken was omdat hij administratie aan het doen was. Het kon ook zwart op wit gezet worden, daarop gemaild naar de mailadres die ook op de bus stond, maar lange tijd geen reactie gekregen, waarop er weer gebeld werd naar hun nummer, en weer dezelfde persoon die nu wel bekende toen de chauffeur te zijn maar hij bleef schreeuwen en beledigen en gaf aan te weten welke auto hij mee te maken had wat ook weer erg bedreigend overkwam.

Er gaat hier ook aangifte gedaan worden wegens racismediscriminatie. Nogmaals dit allemaal naar hun gemaild en gevraagd te willen spreken met die vrouw die eerder hielp en anderen die over het bedrijf gaan. We wachten het af

Gewenste Oplossing:

Excuus en Contact met (mede)eigenaren

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Venema Schilders en Vastgoedonderhoud nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door menno
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM