Klacht: Jacuzzi voor 2e keer kapot binnen 2 maanden.

Mandy de Bruin op 28 juni 2024 over Van Cranenbroek in de categorie Tuin

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Tuin
Status Nieuwe klacht
Datum 28 juni 2024

Een klant heeft een jacuzzi aangeschaft die binnen een week defect raakte, waarna deze voor reparatie werd teruggebracht. Na opnieuw slechts twee keer gebruik vertoonde de jacuzzi hetzelfde probleem, en de klant ervaart slechte service van de klantenservice, die alleen aangeeft de jacuzzi opnieuw te moeten brengen voor reparatie. De klant is ontevreden over de communicatie en de hoge kosten van het heen en weer rijden.

Mijn Klacht:

Eind april hebben wij een jacuzzi gekocht, waarvan binnen 1 week!! De pomp al stuk was. Deze weg gebracht voor reparatie en na 2 wkn weer opgehaald. Nu na 2x gebruik weer exact het zelfde probleem. Reactie van de klantenservice breng maar langs. Ik mag nu dus voor de 2e maal heen en weer rijden (prettig met deze benzinekosten) en ik ben weer op zn minst 2wkn de jacuzzi kwijt. Slechte service, personeel praat door je heen en is op z’n zachts gezegd niet heel goed in communiceren. Pomp wordt niet omgeruild, ik mag dus waarschijnlijk na elke 3x gebruiken heen en weer rijden. Met andere woorden, doe jezelf een plezier en koop hier niet!!

Gewenste Oplossing:

Omruilen pomp of jacuzzi. Of geld terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Van Cranenbroek
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Van Cranenbroek

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Van Cranenbroek nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Mandy de Bruin
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM