Klacht: Gewonnen tickets niet kunnen gebruiken

jillnoever op 15 juni 2020 over Vakantieveilingen.nl in de categorie Vakantie Veilingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vakantieveilingen.nl is working on this complaint
🔄 In behandeling
Categorie Vakantie Veilingen
Status In behandeling
Datum 15 juni 2020

Een klant heeft tickets gewonnen voor Walibi, maar kon deze gedurende de geldigheidsperiode van drie dagen niet gebruiken. Na meerdere pogingen om de tickets te verzilveren en contact op te nemen met de klantenservice, ontving de klant pas twee weken later een onpersoonlijk antwoord zonder excuses of oplossingen, wat leidde tot frustratie.

Mijn Klacht:

Ik had tickets gewonnen voor Walibi en die waren geldig voor 3 dagen. Ik heb alle 3 de dagen geprobeerd gebruik er van te maken. Maar helaas. Hij deed het niet. Gemaild en kreeg pas 2 weken later een bot bericht terug met: Ja dat was wel een koopje he. Bij iedereen was het gelukt om die tickets te verzilveren.

Verder geen sorry of een andere oplossing. Eigenlijk mij gewoon de schuld geven terwijl ik gewoon heb geprobeerd en gemaild en nog gebeld.
Vind dit belachelijk.

Gewenste Oplossing:

Oplossing komt

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Vakantieveilingen.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vakantieveilingen.nl in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door jillnoever
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM