Klacht: Niet gekregen wat er op de site staat

user-1194290 op 30 juli 2015 over Vacansoleil in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Categorie Reizen Algemeen
Status In behandeling
Datum 30 juli 2015

Een gezin heeft onvrede geuit over hun verblijf bij Vacansoleil in Frankrijk, omdat de aangeboden faciliteiten niet overeenkwamen met de informatie op de website. Er zouden wandel- en fietsroutes zijn, maar deze ontbraken, en het gebruik van het zwembad was beperkt, wat leidde tot teleurstelling bij de kinderen. Daarnaast was de animatie niet naar verwachting, met lange wachttijden en een gebrek aan samenwerking tussen de animators.

Mijn Klacht:

hallo wij zijn net uit Frankrijk gekomen maar dat viel erg tegen er zouden wandelroutes zijn fietsroutes zijn die hadden ze niet op de site staat dat er een strand is en dat je kan zwemmen in de rivier/beek nou dat mocht niet. Voor niets grote zwembanden gekocht want in het zwembad mochten ze niet de kinderen mochten er niet eens in springen en als ze er ingeduwd werden moesten ze 5 min op de kant zitten en we konden ook niet met een balletje over gooien want dat mocht ook niet dus al met al we hebben niet gekregen wat er op de site staat en de animatie die ze daar hadden was ook niet veel maar dat was niet via jullie uit leg was vaak veel te lang ze liep veel weg omdat kinderen druk gingen doen ze moest het samen met een Franse jongen doen waar ze het heel vaak niet mee eens was hoe hij het deed en dat zagen de kinderen ook ze deden volgens mij heel weinig aan voorbereiding

Gewenste Oplossing:

De site van die camping moet aan gepast worden dat je niet niet mag zwemmen in rivier/beek en dat er geen strand is en de wandel en fiets routes moeten ook weg gelaten worden op de site

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vacansoleil

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vacansoleil nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vacansoleil in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vacansoleil een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vacansoleil

Heeft op 13 april 2016 om 15:35 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM