Klacht: ongewenste folders in mijn brievenbus.

ricicoco op 27 december 2022 over uwfolderverspreiding.nl in de categorie Reclame

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Reclame
Status Nieuwe klacht
Datum 27 december 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Hoewel ik inmiddels twee nee/nee stickers op mijn bus heb, krijg ik wekelijks minimaal twee keer de hoeveelheid folders en vandaag 4 keer dezelfde folders in de bus, waardoor echte post er niet meer bij kon. Ik wil een klacht indienen tegen de bezorger van de wijk waar Poolster 31 2221ns in ligt. Ik vind het papierverspilling en doe verder mijn best om het milieu te sparen. Dat heeft op deze manier weinig zin. Hoe kan ik hier een eind aan maken?

Gewenste Oplossing:

Ik wil geen reclame meer in mijn bus.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over uwfolderverspreiding.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over uwfolderverspreiding.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ricicoco
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM