Klacht: PAKKET VIA USPS NIET ONTVANGEN

M24 op 04 november 2017 over USPS in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf USPS
Status Open
Datum 4 november 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een pakketje besteld uit Amerika wat verzonden is met USPS,volgens de track & trace is het begin oktober blijkbaar een week vastgehouden in Amsterdam en stond vermeld dat ontvanger daar over was geïnformeerd (wat al niet het geval was),en vervolgens stond er dat pakket was afgeleverd bij de ontvanger,,maar tot op heden heb ik nog steeds niks ontvangen!?
Ik heb een melding gedaan bij USPS,en alleen een standaard mail terug ontvangen dat ze het erg vervelend vinden en het pakket gaan proberen op te sporen.
Dit is echter inmiddels ook al 2 weken geleden!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als mijn pakket alsnog zo spoedig mogelijk geleverd wordt of anders vind ik dat USPS de kosten moet vergoeden!
Ik zie in oktober meerdere zelfde soort klachten over USPS,dus moet ECHT wat an gedaan worden!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over USPS

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over USPS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM