Klacht: De reclame voor de vegetarische rookworst

Lars Hoffmann op 16 december 2019 over Unox in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Unox
Status Open
Datum 16 december 2019

Een trouwe fan van Unox uit de agrarische sector uit zijn onvrede over de reclame voor de vegetarische rookworst. Hoewel hij begrip heeft voor de keuze om vegetarische producten aan te bieden, maakt hij zich zorgen over de impact op de agrarische sector. Hij benadrukt zijn lange geschiedenis met het merk en zijn voorkeur voor de traditionele rookworst.

Mijn Klacht:

Beste Unox

Jarenlang ben ik groot fan geweest van uw merk. Als kleine jongen droeg ik voltrots de Unox muts die ik in mijn ogen had verdient bij de nieuwjaarsduik. Ook ben ik groot fan van de welbekende Unox rookworst bij de Hollandse pot.

Ik moet u tot mijn spijt wel melden dat ik niet te spreken ben over de nieuwe weg die uw bedrijf inslaat. Hiermee bedoel ik de reclame voor de vegetarische rookworst. Zelf ben ik werkzaam in de agrarische sector en ik hoef u natuurlijk niet te vertellen dat deze de laatste tijd enorm onder druk staat.

ik heb er natuurlijk alle begrip voor dat er mensen zijn die liever geen dierlijke producten nuttigen, en dat u als producent hier in mee gaat. Dat u reclame maakt voor deze producten kan ik u dan ook niet kwalijk nemen.

Deze mail stuur ik u echter vanwege een de zin tijden veranderen hiermee wordt namelijk gesuggereerd dat vlees eten niet meer van deze tijd is. U kunt hopelijk wel begrijpen dat dit voor ons (en hiermee bedoel ik veeboeren) als een pijnlijke snauw word gezien. van u als groot vleesverwerker had ik wel beter verwacht.

Ik hoop dat u begrip heeft voor mijn klacht en de reclame aanpast.

Met vriendelijke groet.

Van u als groot vleesproducent had

Gewenste Oplossing:

Ik zou het enorm fijn vinden als de reclame voor uw vegetarische producten neutraler opgesteld wordt zonder zinnen als tijden veranderen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Unox

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Unox nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Lars Hoffmann
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM