Klacht: www.verzekeringsleed.com Unive wil niet de verzekerde som betalen na gedekte schade

Gedupeerde unive op 02 september 2012 over Unive in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Unive heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 28 augustus 2013
Reactie van het bedrijf:

Klacht is offline afgehandeld. Met vriendelijke groet, Webteam Univé

Bedrijf Unive
Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 2 september 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Eerst bleef Unive halstarrig dekking op schade afwijzen nadat ze eerst een scikking hadden voor gesteld 1 week na de brand van het bijzondere luxe Themahotel de Tovenaarsberg in Holsloot op 24 september 2008.
Unive wees via Compander dekking af reden? Het pand zou niet aan de NEN 1010 voldoen. Volkomen onzin, want juist door de adviseurs is er een jaarlijkse inspectie geweest waarbij het verzekerde bedrag op basis van herbouwwaarde. Waarbij het het hotel aan de geldende eisen moet voldoen ook voor de verbruikersvergunning die door de brandweer wordt gecontroleerd. Na 1 1/2 jaar werd door de Rechter dekking en een voorschot toegewezen. Tot op heden weigert Unive de verzekerde som te betalen geeft geen toestemming voor herstart hoewel mogelijk volgens polisvoorwaarden

Gewenste Oplossing:

Unive zal de Grieven in Hoger Beroep moeten intrekken, waarin zij opnieuw dekking op schade na brand afwijst op basis van een verklaring van een installateur die na 2002 nooit meer in het pand is geweest, dit in tegenstelling tot de adviseurs van Unive die jaarlijks de renovatie en verbeteringen aan het pand hebben gevolgd.
Verder onmiddelijk de verzekerde som overmaken na aftrek van het voorschot betaald na uitspraak 10 februari 2010 + een redelijk bedrag schadevergoeding voor 4 jaar verzekeringsellende, in ieder geval de kosten van rente, herhuisvesting, gerechtelijke procedure enz. De emotionele schade door zelfs valse beschuldiging van brandstichting in de media en de jarenlange onzekerheid over de toekomst van het bedrijf en privé, is met geen enkel bedrag meer te vergoeden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Unive in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Unive een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Unive

Heeft op 28 augustus 2013 om 16:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht is offline afgehandeld.

Met vriendelijke groet,
Webteam Univé

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Unive beoordeeld.

Gedupeerde unive

Heeft op 03 september 2013 om 09:09 geantwoord

Unive betaald binnen 1 maand het verschil schadebedrag/voorschot en vergoeding voor het verschil verzekerde som 1560000 en schadebedrag. Als bijdrage in de kosten voor de noodzaak een gerechtelijke procedure te voeren om dekking te verkrijgen. Dit bedrag kan besteedt worden voor herstart in ander pand teneinde inkomsten voor pensioen levensonderhoud en huisvesting veilig te stellen daarvoor heeft Unive de zorgplicht na te leven.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM