Klacht: Schadeafhandeling brandschade.

Gedupeerde unive op 23 maart 2015 over Unive in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Unive heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 19 oktober 2015
Bedrijf Unive
Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 23 maart 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ten onrechte wordt aangegeven dat deze klacht is opgelost. Dat is (nog) niet het geval. Er zijn besprekingen gaande om een bevredigende oplossing te zoeken, zodat de situatie zoals die was voor de brand wordt hersteld.

Gewenste Oplossing:

Tevreden met oplossing wanneer er compensatie wordt geboden door Univé voor geleden financiële en persoonlijke schade rekening houdend met de inkomstenderving. Rehabilitatie en excuses voor en intrekken BKR door de valse beschuldigingen brandstichting, waardoor alle toekomstplannen onmogelijk werden, alle krediet bij banken en financiers verloren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Unive over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Unive in behandeling genomen

Bericht van Unive

10 jaren geleden - Beste, Het sluiten van de klacht was niet de bedoeling. Onze excuses voor het ongemak. Met vriendelijke groeten, ^Jasper

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Unive een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM