Klacht: Tankpas die geld kost als je ‘m niet gebruikt

Jansen L op 02 juli 2013 over UnitedConsumers in de categorie Websites - Korting, voordeeltjes en aanbiedingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
UnitedConsumers has resolved this complaint
Klacht opgelost op 2 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

Vrijdag 5-7-2013 Beste mevrouw Jansen, Op 2 juli hebben wij u per e-mail voorgesteld de termijn te verlengen voor het gebruik van onze tankkaart, zodat de automatische incasso van de eenmalige kaartbijdrage van 5 euro voorkomen kan worden. De UnitedConsumers...

Status Opgelost
Datum 2 juli 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Prachtig aanbod: een gratis tankpas waarmee je korting krijgt bij veel tankstations!
Nou, aan gratis kan ik mijn neus niet branden, dacht ik, dus meegedaan. Blijkt de korting op een beperkt aantal stations te zijn, en de prijs is uiteindelijk nog duurder dan bij een witte pomp. Dus ik gebruik ‘m niet.
Blijkt dat hiervoor 5 euro wordt afgeschreven!
Schandalig!

Gewenste Oplossing:

Als UC de 5 euro weer terug stort.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar UnitedConsumers over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door UnitedConsumers in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van UnitedConsumers beoordeeld.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - United Consumers lost de klachten niet op, stuurt alleen mailtjes met daarin uitleg van hun standpunt ("wij hebben u de voorwaarden gemeld"). Een erg lucratieve wijze om mensen 5 euro afhandig te maken.

UnitedConsumers

Heeft op 02 juli 2013 om 15:00 geantwoord

Geboden Oplossing:

Vrijdag 5-7-2013

Beste mevrouw Jansen,

Op 2 juli hebben wij u per e-mail voorgesteld de termijn te verlengen voor het gebruik van onze tankkaart, zodat de automatische incasso van de eenmalige kaartbijdrage van 5 euro voorkomen kan worden.
De UnitedConsumers tankkaart wordt verstrekt met de voorwaarde dat er binnen 3 maanden minimaal 100 liter mee wordt getankt. Tankt u niet of te weinig, wordt de eenmalige kaartbijdrage geincasseerd van uw rekening. Tankt u voldoende dan vindt deze incasso niet plaats.

Wij verlengen nu deze eerste 3 maanden met opnieuw 3 maanden, zodat u alsnog kan tanken met de kaart en de genoemde 100 liter kan behalen zodat de automatische incasso wordt voorkomen.

Wij vertrouwen erop u hiermee alsnog voldoende van dienst te zijn geweest.

Met vriendelijke groet,

UnitedConsumers Tanken

Dinsdag 2-7-2013
Beste mevrouw Jansen,

Wij hebben u vandaag een persoonlijke e-mail gestuurd met de uitleg en informatie over de tankkaart aanvraag.
Hierbij leggen wij u ook uit hoe het zit met de kaartbijdrage van € 5,00. Het betreft een eenmalige bijdrage, dus geen jaarlijks terugkerende contributie.
De kaartbijdrage is bedoeld voor de verrekening van de kosten die gemaakt worden voor de kaart, zoals materiaal, tenaamstelling en verzending.

Met vriendelijke groet,

UnitedConsumers Tanken

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat UnitedConsumers een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM