Geboden Oplossing:
Beste heer Van der Meij,
Bedankt voor het kenbaar maken van uw onvrede over UnitedConsumers.
Hierbij reageren wij op uw bericht.
Onterechte aanmelding:
Het klopt inderdaad dat u geen toestemming heeft gegeven aan UnitedConsumers om de levering van energie te starten op uw adres. Op 24-01-2015 heeft de vorige bewoner een aanmelding bij ons gedaan en aangeven te willen starten per 31-03-2016 in verband met een nog lopend energiecontract.
De schriftelijke bevestiging van deze aanmelding is destijds per post naar het betreffende adres gestuurd, echter woonde de oude bewoner natuurlijk op dat moment nog daar. Deze heeft die schriftelijke bevestigingen dan ook ontvangen en vermoedelijk niet aan u doorgegeven.
De voorgaande bewoner is in de tussenliggende periode verhuisd en heeft dit niet meer aan ons doorgegeven, waardoor wij in de veronderstelling waren dat deze nog steeds woonachtig was op dit adres. Hierdoor is uw energieaansluiting alsnog, onbedoeld overgezet naar UnitedConsumers Energie.
Op 05-04-2016 heeft u ons hierover benaderd en hebben wij u direct aangegeven, dat de overstap een onterechte aanmelding betreft en dat wij uw huidige energieleverancier hierover zullen informeren.
In het bericht naar uw voorgaande leverancier verzoeken wij hen het huidige contract te herstellen en er worden vanzelfsprekend geen kosten door ons in rekening gebracht.
Ongewenste e-mails:
In Nederland is het sinds 2004 verboden om ongevraagd commerciële e-mail (spam) te versturen aan consumenten. Dit staat beschreven in de Telecommunicatiewet.
Een e-mail is pas spam, wanneer u vooraf geen toestemming heeft gegeven voor ontvangst van commerciële e-mail.
Voor nieuwsbriefabonnees geldt dat zij op onze website hun e-mailadres achterlaten voor ontvangst van onze nieuwsbrief. Ook kunt u ingeschreven worden als nieuwsbriefabonnee via een website of e-mail uiting van één van onze partners. Bijvoorbeeld door mee te doen met een prijsvraag, een enquête of een spel op internet. Doordat u meedoet, geeft u akkoord om nieuwsbrieven te ontvangen van de partners/sponsors van de betreffende website. UnitedConsumers kan zo'n sponsor of partner zijn.
Dit is dan ook de reden dat u onze e-mails heeft ontvangen. Dit staat overigens compleet los van de aanmelding van energie op uw adres door de voorgaande bewoner. U ontving onze nieuwsbrieven sinds 8 november 2015.
Afmelding nieuwsbrief:
Op 10-04-2016 is uw e-mailadres afgemeld voor onze nieuwsbrieven via de daarvoor bestemde afmeldlink onderaan de nieuwsbrief.
De verwerking van het afmelden kan 24 uur duren op werkdagen.
Opgelost
Gezien bovenstaande beschouwen wij uw klacht als opgelost. Mocht dat in uw ogen niet het geval zijn, vernemen wij dat graag van u.
Ook als u nog andere vragen heeft, horen wij deze graag.
Met vriendelijke groet,
Monique Daems
Manager Klantenservice
UnitedConsumers