Klacht: korting wordt niet maandelijks verrekend en 2x gratis aanvullende verzekering?

eetgroep op 15 januari 2013 over UnitedConsumers in de categorie Websites - Korting, voordeeltjes en aanbiedingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
UnitedConsumers has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 januari 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw van den Heuvel, Wij begrijpen uw onvrede en zijn blij dat u deze met ons deelt. Inmiddels heeft UnitedConsumers telefonisch contact met u opgenomen en de situatie omtrent de uitbetaling van de korting en de uitbetaling van de...

Status Opgelost
Datum 15 januari 2013

Een klant van UnitedConsumers heeft een klacht ingediend over de verwerking van kortingen op zijn ziektekostenverzekering. Hij was verrast dat de korting pas wordt uitgekeerd bij een minimaal tegoed van 25 euro en dat de gratis aanvullende verzekering niet direct wordt verrekend, maar pas na een jaar, afhankelijk van de voortzetting van de verzekering. De klant vindt de communicatie hierover in de folder onduidelijk en misleidend.

Mijn Klacht:

Via de folder van United Consumers ingegaan op het sluiten van een ziektekostenverzekering. Vond het een prima initiatief. Pas na het afsluiten kom ik er achter dat de korting wordt gestort bij een minimaal bedragtegoed van 25 euro. Omdat ik een minimum inkomen heb, ging ik ervan uit dat de 10% maandelijks gestort zou worden of via VGZ in mindering zou worden gebracht op de premie zoals het werkt via andere kortingsmogelijkheden. Daarnaast staat er totaal niets in de folder over de vreemde uitbetaling van de gratis 2 maanden aanvullende verzekering. Pas in 2e instantie kom ik er achter dat 1 maand uitbetaald wordt in maart 2013. De 2e maand korting wordt pas bijgeschreven in maart 2014, indien ik ook in 2014 via het UnitedConsumers ZorgCollectief bent verzekerd. Dit bevreemdt mij zeer! Vraag me dan ook af of dit juridisch is toegestaan. Wel zo eerlijk als United Consumers dit soort zaken in de folder zou vermelden! Maar ja, dan zouden zich duidelijk minder mensen aanmelden.

Gewenste Oplossing:

Maandelijks mijn 10% korting storten op mijn rekening en de 2 maanden aanvullende verzekering in 2013 terugstorten zonder de verplichting om in 2014 de ziektekostenverzekering via United Consumers te continueren!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar UnitedConsumers over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door UnitedConsumers in behandeling genomen

UnitedConsumers

Heeft op 15 januari 2013 om 16:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw van den Heuvel,

Wij begrijpen uw onvrede en zijn blij dat u deze met ons deelt.
Inmiddels heeft UnitedConsumers telefonisch contact met u opgenomen en de situatie omtrent de uitbetaling van de korting en de uitbetaling van de 2 maanden gratis aanvullende verzekering aan u toegelicht.
U geeft terecht aan dat in de folder niet duidelijk gecommuniceerd staat dat de 2e maand gratis aanvullende verzekering, in 2014 aan uw kortingstegoed wordt toegevoegd.
Hoe de actie van 2 maanden gratis aanvullende verzekering werkt, is echter wel duidelijk na te lezen op onze website www.unitedconsumers.com/zorgverzekering.
Wij hopen dat de situatie voor u voldoende is toegelicht.

Met vriendelijke groet,

Klantenservice
UnitedConsumers

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van UnitedConsumers beoordeeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat UnitedConsumers een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM