Mijn Klacht:
Ik heb onlangs een jaaropgaaf 2018 ontvangen van Unique waar een te hoog fiscaal loon op staat. Ze hebben me foutief in de laatste week van dec nog een uitbetaling gedaan, terwijl ik per 1 dec al uit dienst was en dat ook tijdig heb gemeld en een reactie op heb ontvangen. Door deze extra uitbetaling kom ik net boven het grensinkomen toeslagen uit.
Te horen gekregen van Unique dat ze de jaaropgaaf 2018 niet kunnen corrigeren, maar dat ze het loonstrookje over week 52, waarvan ze de uitbetaling in hun systeem op vervallen heb gezet, gaan corrigerenverrekenen met de eindreserveringen die je altijd zoveel weken na je laatste werkdag krijgt. Dat gecorrigeerde loonstrookje moet ik nog ontvangen.
Me laten informeren door de Belastingdienst en het Juridisch Loket over hoe nu verder en zij melden dat de werkgever een nieuwe jaaropgaaf dient te verschaffen. Dit doet Unique echter niet. Mij wordt nu geadviseerd deze klacht in te dienen en bij mijn aangifte inkomstenbelasting de cijfers die al staan ingevuld te overschrijven met de correcte gegevens. Mocht de Belastingdienst vervolgens verhaal halen, dien ik bezwaar aan te tekenen en als bewijs het gecorrigeerde loonstrookje te laten zien. Dit geldt ook voor de afd. Toeslagen waar ik dan ook bezwaar voor moet indienen.
Kortom, Unique maakt een fout waarvan ik de dupe ben en ik moet vervolgens allemaal stappen ondernemen om te zorgen dat ik de ontvangen toeslagen niet hoef terug te betalen. Erg krom en slordig.
Gewenste Oplossing:
Jaaropgave met juiste inkomen aanleveren, zodat die cijfers bij de Belastingdienst terechtkomen.

