Klacht: Bezorging

Koppersa op 03 september 2014 over Trompetter in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Trompetter
Status Open
Datum 3 september 2014

Er wordt regelmatig dubbel bezorgd van de Trompetter en bijbehorende reclame, zowel in de eigen brievenbus als die van de buurman. Dit leidt tot een overvolle brievenbus en frustratie bij de klager. Er wordt verzocht om de bezorger hierop te attenderen, aangezien het lijkt dat er mogelijk twee bezorgers actief zijn in de straat.

Mijn Klacht:

Ik krijg regelmatig, zo niet wekelijks de trompetter en de daarbij behorende reclame DUBBEL in de brievenbus.
Ik vind dit zeer vervelend ook omdat ik een losse buitenbrievenbus heb die hierdoor zeer vol raakt.
Heb ook geconstateerd dat de naast mijn brievenbus hangende brieven bus van mijn buurman ook daar dubbel wordt bezorgd.

Ik vraag u hierbij om de bezorger hier op te attenderen. Het lijkt er op omdat wij de brievenbus aan de zijkant van de woning hebben wij bezorgt worden door twee bezorgers of dat de bezorger z’n kranten kwijt wil.
Nogmaals dit is zeer irritant

Gewenste Oplossing:

Een bezorging

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Trompetter

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Trompetter nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM