Klacht: Bestelling niet geleverd

Aini op 17 december 2014 over Trekpleister in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Drogisterijen
Status Nieuwe klacht
Datum 17 december 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geachte heer/mevrouw,

Vorig week maandag 08-12-2014 heb ik juwelenkast met spiegel besteld via trekpleister.nl. Op trekpleister.nl stond dat het ca. 1 a 2 werkdagen zou duren. Helaas had ik niet binnen 2 werkdagen mijn bestelling ontvangen. Na een week heb ik mail gestuurd naar trekpleister om te vragen waarom het zo lang duurt. Ik krijg als antwoord dat de juwelenkast niet meer leverbaar is. Ik vind dit niet kunnen. Als het niet meer leverbaar is, waarom wordt het wel op de site zo’n juwelenkast met spiegel aangeboden? En waarom neemt trekpleister niet direct contact met me op dat het niet leverbaar is. Dit hebben ze me pas verteld nadat ik ze een mail heb gestuurd. Als ik geen mail had gestuurd zou ik ook niet erachter komen.

Gewenste Oplossing:

Graag wil ik de juwelenkast met spiegel

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Trekpleister

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Trekpleister nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM