Klacht: Schade aan navigatiebox

Diamand op 09 februari 2023 over Toyota in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Toyota
Categorie Automerken
Status Open
Datum 9 februari 2023

Een klant heeft een navigatie-update aangeschaft bij Toyota Nederland, maar tijdens de installatie viel het contact uit, waardoor de navigatiebox onherstelbaar beschadigd raakte. De klant stelt dat de handleiding niet duidelijk maakt dat een onderbreking kan leiden tot defecten en houdt Toyota Nederland aansprakelijk voor de kosten van 584 euro voor vervanging.

Mijn Klacht:

Bij Toyota Nederland een navigatie update gekocht. Tijdens de installatie is deze onderbroken doordat het contact uitviel. Het bleek dat door de onderbreking de navigatiebox onherstelbaar is beschadigd en moest worden vervangen. Kosten 584 euro. In de handleiding voor de update staat vermeld dat bij een onderbreking de update opnieuw moet worden uitgevoerd. Nergens staat dat de hele computer dan defect kan raken.
Ik houd Toyota Nederland aansprakelijk voor de ontstane schade wegens het door hen geleverde product.

Gewenste Oplossing:

Vergoeding van de schade.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Toyota

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Toyota nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Diamand
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM