Klacht: Totaal negeren van meerdere verzoeken/vragen over online bestelling.

Dilan-San op 19 februari 2026 over Gamma in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Gamma
Categorie Bouwmarkten
Status Nieuwe klacht
Datum 19 februari 2026

Een klant van Gamma heeft maatwerk gordijnrails besteld, maar ontving wandsteunen die te kort waren, zonder dat deze informatie op de website vermeld stond. Na herhaaldelijke verzoeken om langere steunen en om de rails retour te nemen, ontving de klant geen reactie van het bedrijf. Uiteindelijk werd de klacht afgewezen met een onduidelijke reden, wat leidde tot frustratie bij de klant.

Mijn Klacht:

Ik heb gordijnrails (maatwerk) besteld. Rails werden geleverd met wandsteunen die te kort waren. De lengte van de steunen stonden niet op de website gemeld.
Vervolgens gevraagd of ik langere steunen kon bestellen bij deze rails want deze stonden niet op de website.
Totaal geen antwoord gekregen ondanks meerdere verzoeken. Uiteindelijk maar nieuwe rails en wandsteunen gekocht want zonder gordijnen kon ik niet in die kamer slapen.
Verzocht om de rails retour te nemen. Ook hier geen reactie op. Dus maar gebeld.
Nadrukkelijk verzocht om een bevestigingsmailtje met daarin de wens om de boel retour te nemen. Natuurlijk hier geen gehoor aan gegeven.
Vandaag kreeg ik bericht dat mij klacht was afgewezen omdat ik rekening zou moeten houden met eindkappen????
Weer totaal de plank misgeslagen!!!!!

Bij een andere bestelling die retour moest, kon geen retouropdracht gemaakt worden. Ik moest maar in de auto stappen om naar een bouwmarkt te rijden!?!

Ik bestel nooit meer wat bij Gamma. Ik betaal liever wat meer voor een bedrijf dat wel normaal met zijn klanten omgaat.

Gewenste Oplossing:

Rails retour en geld terug

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 weken geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Gamma
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 weken geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gamma

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 weken geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gamma nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Dilan-San
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM