Klacht: Verkeerde kaartjes

Mevrouw Braams op 19 april 2012 over Ticketloket.com in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 juli 2012
Reactie van het bedrijf:

Inmiddels heeft onze klant bericht ontvangen en is de klacht opgelost.

Categorie Kaartenverkoop
Status Opgelost
Datum 19 april 2012

In oktober 2011 kocht de klager zes kaartjes voor een concert van Michael Bublé, met de verwachting in de eerste rij te zitten. Bij ontvangst van de digitale tickets bleek echter dat de plaatsen op rij 26 en 27 waren, en de klager zat niet naast maar achter elkaar. Pogingen om contact op te nemen met Ticketloket.com verliepen moeizaam, aangezien er geen telefoonnummer beschikbaar was en alleen een formulier ingevuld kon worden.

Mijn Klacht:

Oktober 2011 kocht ik 6 kaartjes voor de eerste rij arena van het concert dat plaats gaat vinden op 26 april 2012 v Michael bubblé. Dat de kaartjes iets duurder waren dan de 95€ nam ik voor lief. Ik zou immers helemaal vooraan zitten. Krijg vanochtend een mail binnen met digitale tickets(zouden aangetekend verzonden worden, dus domper nr 1). Wat blijkt verder, we zitten niet naast elkaar, maar achter elkaar en dan ook nog eens op rij 26 en 27!! Daar heb ik me niet maandenlang op verheugd en zeker niet voor betaald! Als je dan een telefoonnummer zoekt om beklag te doen blijkt die nergens te vinden kan je noodgedwongen alleen maar een formulier invullen. Binnen 5 dagen krijgen we bericht terug, maar ja wat valt er nu nog te corrigeren, die eerste rij kan ik nu natuurlijk wel vergeten..

Gewenste Oplossing:

Alsnog m'n bestelling corrigeren, dat wil zeggen 6 plaatsen naast elkaar op de eerste rij van de arena en de verzendkosten van de tickets teruggestort op m'n bankrekening. Ik voel me heel erg in de maling genomen en heb ipv de 95€ die voor deze tickets stonden (1e rij) per kaartje 117€ betaald!

Ticketloket.com

Heeft op 02 juli 2012 om 15:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

Inmiddels heeft onze klant bericht ontvangen en is de klacht opgelost.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ticketloket.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ticketloket.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM