Klacht: Verkeerde kaarten concert Michael Buble

xjanssen op 19 april 2012 over Ticketloket.com in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 juli 2012
Reactie van het bedrijf:

Inmiddels heeft onze klant bericht ontvangen en is de klacht opgelost.

Categorie Kaartenverkoop
Status Opgelost
Datum 19 april 2012

Een klant heeft op 9 december 2011 kaarten besteld voor de arena vloer van het concert van Michael Buble, maar ontving op 19 april 2012 kaarten voor een andere plek, namelijk de 2e ring rij 24. De klant is teleurgesteld en vraagt om een terugbetaling van het teveel betaalde bedrag van € 70, met twijfels over de betrouwbaarheid van het bedrijf gezien eerdere klachten.

Mijn Klacht:

Op 9 december heb ik kaarten voor de arena vloer besteld voor het concert van Michael Buble op 26-04-2012. Kreeg een bevestiging van ticketloket op 9 dec. 2011. Nu kreeg ik vandaag 19 april 2012 de kaarten per mail toegestuurd. Tot mijn verbazing blijkt dat ik ineens geen kaarten heb voor de arena vloer maar plots op de 2e ring rij 24 zit. Dit is werkelijk ongelofelijk mede dankzij de bevestigingsmail van 9 dec. 2011. Het teveel betaalde bedrag van € 70 hoop ik binnen 3 dagen teruggestort te krijgen op mijn rekening? Eerst zien dan geloven als ik de andere klachten lees waarbij het geld nooit is overgemaakt. Ik ben enorm teleurgesteld mede omdat ik de kaarten aan mijn dochter cadeau zou doen voor haar verjaardag. Wat een domper zeg, verheug mij hier al manden op.

Gewenste Oplossing:

1.Of alsnog 2 kaarten voor de arena vloer
2.Of mijn volledige betaalde bedrag van € 254,50, voor 2 kaarten retour. (volgens art. 5.2 van de algemene voorwaarden).

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ticketloket.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ticketloket.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Ticketloket.com

Heeft op 02 juli 2012 om 15:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Inmiddels heeft onze klant bericht ontvangen en is de klacht opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM