Klacht: Kaartjes Symphonica in Rosse niet geleverd gekregen

hennie antonis op 09 januari 2017 over Ticketloket.com in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Kaartenverkoop
Status Open
Datum 9 januari 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Daarna kreeg ik diverse mails over de problemen die zijn ontstaan
Na diverse mails heb ik uiteindelijk aangegeven dat ik restitutie eis van de betaling omdat zij de levering van de entreebewijzen niet nakomen.
Daarna ontving ik weer een mail waarin zij nogmaals een verlenging voorstellen van 6 maanden, voordat het resterend bedrag zou worden overgemaakt
Ik heb meteen een mail verzonden dat ik niet akkoord ga met de voorgestelde verlenging en dat ik het volledige bedrag op eis.
Helaas nooit geen reactie ontvangen.

Gewenste Oplossing:

als het volledige bedrag € 150,50 terug ontvangen heb

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ticketloket.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ticketloket.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM