Klacht: Slechte kwaliteit vestje

DeniseJ op 10 november 2012 over The Sting in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
The Sting has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 november 2012
Reactie van het bedrijf:

We hebben met de klant een telefonische oplossing gevonden.

Bedrijf The Sting
Categorie Kledingwinkels
Status Opgelost
Datum 10 november 2012

Een klant heeft onlangs een vestje gekocht bij The Sting, dat in de uitverkoop was voor 35 euro. Na slechts vier uur dragen vertoonde het vestje al meerdere halen, wat de klant als onacceptabel beschouwt voor een nieuw kledingstuk. De klant uit haar teleurstelling over de kwaliteit en is nu huiverig om het vestje opnieuw te dragen.

Mijn Klacht:

Ik heb vorige week na lang twijfelen een vestje gekocht bij the sting. Ik was helemaal blij, want hij hing bij de sale, 30% korting (van 50 naar 35 euro). Nu vind ik 35 euro nog best prijzig voor een vestje, maar ik wilde hem erg graag hebben, dus vooruit. Ik heb hem vandaag 4 uurtjes aangehad en de halen zaten er al in. Niet één haal, nee, zeker een stuk of 7. Na 4 uur dragen voor een vestje wat normaal voor 50
euro verkocht wordt? Sorry hoor, maar dit vind ik belachelijk. Ik durf het nu amper aan te trekken omdat ik bang ben dat ik ergens achter blijf hangen, en dit lijkt mij niet de bedoeling van een nieuw kleding stuk. Erg jammer.

Gewenste Oplossing:

Mijn geld terug, of een deel, want ik wil het vestje wel houden. Ik hoor meer klachten over dit vestje dus een nieuwe heeft geen zin maar misschien dat ze me met geld tegemoet kunnen komen, 35 euro voor een vestje wat na een paar uur dragen al langzaam uit elkaar valt? Daar wordt niemand vrolijk van.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door The Sting in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat The Sting een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van The Sting

13 jaren geleden - Beste Denise, Wat vervelend dat je vestje al zoveel halen heeft. Dit is zeker niet de bedoeling en ook niet de reden waarom het afgeprijsd is. We hebben net telefonisch contact gehad en afgesproken hoe we het probleem oplossen. Met vriendelijke groet, Marianne The Sting

The Sting

Heeft op 23 november 2012 om 16:23 geantwoord

Geboden Oplossing:

We hebben met de klant een telefonische oplossing gevonden.

Alle klachten die gemeld zijn door DeniseJ
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM