Klacht: Monteur niet langsgekomen!

Chitravia op 10 mei 2013 over Tempus in de categorie CV Ketels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Tempus
Categorie CV Ketels
Status Open
Datum 10 mei 2013

Een klant van Tempus heeft geklaagd dat een monteur niet is langsgekomen voor een afspraak over de geiser. Ondanks dat er een busje in de straat was, heeft de monteur geen contact opgenomen en alleen een briefje achtergelaten dat de klant niet thuis was. De klant uit ook onvrede over de telefonische bereikbaarheid van het bedrijf en de reactie op de klacht.

Mijn Klacht:

Vandaag zou er tussen 8 en half 1 een monteur langskomen vanwege onze geiser.
Vanochtend zagen wij idd een eneco-busje in de straat.
Ah fijn! wij wachten,en wachten en wachten en ineens was het busje weg.
Wat denk je? Meneer de monteur heeft gewoon een briefje in de bus gestopt dat wij niet thuis waren.Hij heeft niet eens aangebeld???De deurbel doet het gewoon hoor.
Ik vind dit heel kwalijk!ook de reactie aan de telefoon(jullie medewerkers zijn slecht bereikbaar) dat het wel tot 6 uur kan duren voordat er iemand is,wij hebben ook andere dingen te doen..verder werd er niet ingegaan op onze klacht.

Gewenste Oplossing:

Afspraak is afspraak,daar dient zich aan gehouden te worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tempus

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tempus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM