Klacht: gaatjes onder een vulling

fabianfaerber op 04 februari 2018 over Tandzorg Groep IJsselstein in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 4 februari 2018

Een klant van Tandzorg Groep IJsselstein heeft klachten over de witte vullingen die hij heeft laten plaatsen na het verwijderen van zilveren vullingen. Na een jaar kreeg hij opnieuw pijn en ontdekte hij dat er onder de vullingen gaatjes waren ontstaan door onvoldoende reiniging. Ondanks zijn uitleg aan de tandarts, kreeg hij een nieuwe behandeling voorgesteld waarvoor hij 500 euro moest betalen.

Mijn Klacht:

Ik heb een tijd geleden al mijn zilveren vullingen eruit gehaald voor witte vullingen dat heb ik gedaan voor een gezonde gebit en voor de mooiheid, toen ik mijn dat heb gedaan deed mijn kies twee weken pijn en heb daar een klacht door gegeven en is toen vervangen en was blij dat het niet meer pijn deed.
na een jaar begon ik het gevoel te krijgen dat ik steeds meer last kreeg de witte vullingen werden donker en het bleek onder de vullingen gewoon niet helemaal schoongemaakt zodat er gaatjes konden ontstaan, toen ben ik naar de tandarts geweest omdat het weer pijn deed en de vullingen eruit gingen, heb mijn probleem uitgelegd en dat begrepen ze niet zo en na het kijken kreeg ik nog een behandeling waar ik nog voor moest betalen en kwamen met een begroting dat ik rond de 500 euro moet betalen en daar was ik niet zo blij mee omdat het niet mijn fout is.
Ik heb het gevoel dat mijn tanden niet goed zijn schoongemaakt en daarop een vulling op gedaan.
Op de buiten kan van mijn tand zat een gaatje en die vulling is er spontaan twee weken eraf gevallen nat het eten van een appel
maar nu wordt het erger mijn gebit omdat ik een langere tijd niet ben geweest van wegen mijn werk hoop dat er iets gaat gebeuren

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ze van hun fouten en behandelingen kunnen leren want mijn tanden zien er niet meer uit .
Als ze het weer gaan realiseren ben ik blij maar helaas wil ik een ander tandarts die er meer over weet van gaatjes

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tandzorg Groep IJsselstein

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tandzorg Groep IJsselstein nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM