Klacht: nog steeds geen geld terug

colkhof op 01 juni 2012 over Swiffer in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Swiffer
Status Open
Datum 1 juni 2012

Een consument heeft enkele maanden geleden een Swiffer Duster Kit aangeschaft en heeft na het opsturen van de benodigde informatie een bericht ontvangen dat de aanvraag niet volledig was. Na het aanvullen van de informatie wacht de consument nog steeds op de terugbetaling, ondanks dat op de verpakking staat vermeld dat het product gratis is.

Mijn Klacht:

Enkele maanden teug heb ik swiffer duster kit gekocht alles opgestuurd kreeg ik bericht terug dat het niet volledig was toen als nog gedaan maar ik heb nog steeds geen geld terug en dat is toch niet normaal want het staat echt op de verpakking gratis.

Gewenste Oplossing:

geld terug

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM