Klacht: Fraude

Marius oudenaarden op 23 januari 2021 over Supercell in de categorie Computer Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Supercell
Categorie Computer Games
Status Nieuwe klacht
Datum 23 januari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een betaling gedaan voor een aankoop van diamanten voor hayday van 43.99 euro maar bedrag afgeschreven maar geen diamanten gekregen van Google play.
Maar in Google staat een telefoonnummer wat je kan bellen maar dat bleken fraudeurs te zijn uit India die gelijk mijn telefoon gehackt en bedrag weg en ook nog geprobeerd mijn bankrekening te plunderen maar gelukkig heeft mijn bank gelijk actie onder nomen en de rekening veilig veilig gesteld dus ze zitten in Google play

Gewenste Oplossing:

Hoop dat wij de diamanten nog krijgen en wij hebben iedereen gewaarschuwd voor de fraudeurs dat dit niet meer kan gebeuren

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Supercell

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Supercell nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Marius oudenaarden
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM