Klacht: Veel ste duur

AnnekeKooi. op 17 maart 2023 over Subway in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Subway
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 17 maart 2023

Een klant van Subway in Winschoten uit zijn onvrede over de hoge prijzen van de bestelde broodjes en drankjes. Voor drie broodjes van 15 cm en drie flesjes drinken moest hij 32 euro betalen, wat hij als belachelijk ervaart. Hierdoor heeft hij besloten om in de toekomst niet meer bij Subway te komen.

Mijn Klacht:

Ik was er vandaag in Filliaal Winschoten,drie broodjes besteld twee met ham komkommer sla en salami,een met kip sla komkommer tomaaten een sausje,en drie flesjes drinken,
Ik kreeg zowat een hartaanval met betalen ,32 euro voor broodjes van 15cm..en drinken

Sorry maar die prijzen zijn belachelijk,ik kom dus nooit meer bij subway??

Gewenste Oplossing:

Mij uitleggen waarom een broodje kip met dezelfde ingredienten als de amdere broodjes goedkoper is,maar meer ingredieenten erop.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Subway

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Subway nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door AnnekeKooi.
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM