Klacht: Geen levering

Britt121 op 03 januari 2017 over Stickeroe in de categorie Drukwerk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Stickeroe
Categorie Drukwerk
Status Open
Datum 3 januari 2017

Een klant heeft op 25 november 2016 stickers besteld bij Stickeroe en ontving een bevestiging van de bestelling en verzending op 7 december. Tot op heden zijn de stickers echter niet geleverd en de klant heeft geprobeerd contact op te nemen via verschillende kanalen, maar zonder succes. De klant is zeer ontevreden en raadt anderen aan om niet bij dit bedrijf te bestellen.

Mijn Klacht:

Ook ik heb stickers besteld en wel op 25 nov 2016. Ook bevestiging ontvangen. Op 7 dec een mail met bevestiging verzending. Maar helaas tot op heden nog niets ontvangen. Telefonische niet bereikbaar, meerdere mailtjes gestuurd, via Facebook messenger en Facebook zelf, maar nee hoor….. niets!!
Nooit meer bij bestellen!!!!
Zoveel mogelijk doorvertellen!!!!

Gewenste Oplossing:

Als ik toch nog alles geleverd krijg!
Maar gezie de klachten die ik helaas pas achteraf via internet lees....

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM