Klacht: nieuw toilet en herkeuring douche

beertjebeer op 27 november 2014 over Staedion in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Staedion has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Staedion
Categorie Woningcorporaties
Status Nieuwe klacht
Datum 27 november 2014

Na de sleuteloverdracht van zijn nieuwe huurwoning op 7 november, ondervond de klager problemen met de doucheruimte en het toilet. Ondanks herhaalde pogingen om een nieuw toilet en een herkeuring van de douche aan te vragen, ontving hij geen adequate reactie van Staedion en werd hem medegedeeld dat hij zelf voor de kosten moest opdraaien. De klager is teleurgesteld over het gebrek aan communicatie en ondersteuning van de woningcorporatie.

Mijn Klacht:

Op 7 november kreeg ik de sleutel van mn nieuwe huurwoning van steadion.Er mankeerde buiten de gewone kluswerkzaamheden ook nog veel aan de doucheruimte en het toilet.Bij de persoon bij wie ik donderdag 13 november het huurcontract tekende mocht ik bellen voor een nieuw toilet daar het glazuur beschadigd is en ik moest een herkeuring van de douche aanvragen. Ik ben hier nu 1,5 week mee bezig 1x teruggebeld met de mededeling dat ze wel wat aan wilde doen maar dat ik het zelf mocht betalen.Ik heb toen nogmaals gezegd dat ik door de verhuurmakelaar doorgestuurd ben, maar nog geen stap verder gekomen.En steadion laat niets meer van zich horen.SCHANDALIG. Ik begrijp dat het huis door mijzelf opgeknapt moet worden maar niets meer laten horen bij een nieuw toilet omdat het oude toilet niet meer hygienische is door beschadiging van glazuur. En dan de kosten op mij willen verhalen? Steadion u moet u schamen!

Gewenste Oplossing:

Zo snel mogelijk een nieuw toilet plaatsen op kosten van steadion.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Staedion over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM