Klacht: Product PS4 Slim 1TB 2 controllers niet geleverd, maar geld wordt ook teruggestort en onbereikbaar

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Spelcomputerkopen.nl is working on this complaint
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status In behandeling
Datum 18 februari 2022

Een klant heeft op 21 december 2021 een PS4 Slim 1TB met 2 controllers besteld bij Spelcomputerkopen.nl, maar heeft het product niet ontvangen. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen via telefoon en e-mail, bleef de klant zonder reactie en werd de levering steeds uitgesteld. Uiteindelijk werd er op 12 januari weer contact opgenomen, maar de klant kreeg geen duidelijkheid over de status van de bestelling.

Mijn Klacht:

Ik heb 21 december 2021 een PS4 Slim 1TB met 2 controllers besteld en direct betaald.
De bestelling zou binnen 1 – 3 dagen geleverd worden, maar ivm de drukte rondom kerst was al aangegeven dat het iets langer zou duren, maar maximaal 10 dagen. Maar na 10 dagen was het product er nog steeds niet. Ik heb meerdere malen proberen te bellen, maar ze zijn telefonisch absoluut niet bereikbaar.
Vervolgens via het contactformulier contact gezocht, ook daar kreeg ik geen reactie op. Toen op 3 januari een mail gestuurd, daar kreeg ik de reactie dat het extreem druk was, maar dat het uiterlijk de volgende week verzonden zou worden.
12 januari heb ik weer gemaild, want nog steeds niets binnen, dat ik het nu toch echt wilde hebben aangezien het een cadeau was voor mijn dochter en dat ik het uiterlijk zaterdag 15 januari binnen moest hebben.
13 januari kreeg ik een track en trace code, die niet te gebruiken was, maar 17 januari pas een mail dat mijn order verwerkt was ?!? Dus ze hadden zogenaamd mijn order verzonden, maar pas 4 dagen later mijn order verwerkt en aangeboden bij Postnl.
21 januari had ik nog steeds niet en ook geen track en trace of ander bewijs dat iets onderweg was.
Toen heb ik de 21e via een email mijn bestelling per direct geannuleerd en verzocht om het per direct crediteren van mijn aankoopbedrag betaalde verzendkosten.
Ik kreeg een bevestiging van het annuleren en dat ik het bedrag binnen 14 werkdagen teruggestort zou krijgen.
Echter, tot op de dag van vandaag, 18 februari, heb ik nog steeds mijn geld niet, schandalig en extra vervelend, want ik kan dus ook geen andere kopen, tot ik dat geld teruggestort heb gekregen…..

Gewenste Oplossing:

Zoals ze beloofd hebben en volgens hun eigen voorwaarden, wil ik het gehele aankoopbedrag per direct op mijn rekening gestort hebben en ook de verzendkosten retour, aangezien ze het product nooit geleverd hebben. Ik ben inmiddels 2 maanden verder, dus ik wil niet nog eens 14 dagen wachten, echt per direct het geld retour zodat ik ergens ander een andere kan kopen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Spelcomputerkopen.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Spelcomputerkopen.nl in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door MP Smit
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM