Klacht: Wachten op de bagagedrager

Trudy1977 op 14 augustus 2013 over Sparta in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Sparta
Categorie Fietsmerken
Status Open
Datum 14 augustus 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Begin juli kocht ik bij een fietsenzaak een nieuwe Sparta Country tour met bagagedrager. Dit ivm een achterzitje van mijn zoontje. Deze fiets moest besteld worden ivm een hoger model. Na drie weken kon ik de fiets ophalen, helaas zonder bagagedrager. Nu 5 weken later heb ik de bagagedrager nog steeds niet en staat de fiets ongebruikt in de schuur, daar ik mijn zoon niet mee kan nemen. Je zou toch denken dat een groot bedrijf als Sparta, zorgt dat je zo’n onderdeel op voorraad hebt, want vandaag kreeg ik van de dealer te horen dat Sparta wacht met het spuiten van de bagagedrager tot ze meer bestellingen heeft. Ik begin hiervan danig te balen en zit er op dit moment aan te denken om de fiets terug te brengen en mijn geld terug te eisen.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag zo snel mogelijk die bagagedrager in mijn bezit, het liefst voor de winter want dan fiets ik er niet meer op.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sparta

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sparta nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM