Klacht: kortsluiting na regenbui in de aan en uit knop,is niet waterdicht.

M Veldhuizen op 29 november 2021 over Sparta in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Sparta
Categorie Fietsmerken
Status Open
Datum 29 november 2021

Een klant heeft in mei 2021 een Sparta-Lane fiets aangeschaft, die herhaaldelijk problemen vertoonde, waaronder slecht afgestelde remmen en loszittende schroeven. Na een regenbui trad er kortsluiting op in de aan- en uitknop, waardoor het licht niet meer uitging, wat leidde tot een gebrek aan vertrouwen in de fiets. De klant heeft maatregelen moeten nemen om de knop te beschermen tegen water, aangezien de fiets niet waterdicht blijkt te zijn.

Mijn Klacht:

Ik heb in mei 2021 een Sparta-Lane fiets gekocht fiets is al een paar keer terug geweest de eerste keer remmen niet goed afgesteld de tweede keer schroeven niet goed aangedraaid volgens de dealer.
Af en toe valt mijn snelheid terug onder het fietsen en na een regenbui ging mijn licht niet meer uit moest ik iedere keer de accu er uit halen,als ik de fiets ging stallen.
Fiets weer terug gebracht een week bij de dealer gestaan bleek er korstsluiting in de aan en uit knop te zitten .
Ging een tijdje goed weer en probleem met het licht dat gaat niet meer uit onder het fietsen,dus ik rijd zowel overdag als s,avonds met het licht aan.
Ik heb totaal geen vertrouwen meer in de fiets ik moet een stukje plastic over de aan in uit knop plakken als het regend is blijkbaar niet waterdicht.
Fiets is 7 maanden oud dit mag toch niet voor komen .
Mvg M Veldhuizen

Gewenste Oplossing:

Wat mij betreft een andere fiets of geld terug.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sparta

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sparta nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door M Veldhuizen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM