Klacht: Sorent komt wettelijke garantiebepalingen niet na!

user-1246232 op 04 maart 2016 over Sorent in de categorie Tassen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Sorent has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Sorent
Categorie Tassen
Status Open
Datum 4 maart 2016

Een klant heeft anderhalf jaar geleden een dakkoffer van Sorent aangeschaft, die na drie vakanties defect raakte door een kapot slot. Ondanks het melden van het probleem en het opsturen van de aankoopbon, kreeg de klant te horen dat het slot op eigen kosten opgestuurd moest worden, wat als onterecht wordt ervaren.

Mijn Klacht:

Anderhalf jaar geleden heb ik via de site van Sorent een dakkoffer aangeschaft. Een type 501 sport. Deze is afkomstig uit Italië. fabrikant is het bedrijf www.camcar.it. In totaal heb ik de dakkoffer voor 3 vakanties gebruikt. Ten tijde van de 3e vakantie ging het slot kapot. De cilinder was doorgedraaid waardoor ik de schuif van het slot heen en weer kon bewegen zonder de sleutel te gebruiken. Niet echt een veilig idee als je de auto met koffer tijdelijk op een parking langs de snelweg zet om wat te gaan eten. Of als je onderweg ergens overnacht en je laat de spullen in de dakkoffer.

Ik heb dit defect correct gemeld bij Sorent. Ondanks de levering op naam vroegen ze om een bon. Deze heb ik vervolgens toegezonden en gevraagd om een nieuw slot. Helaas. Ik moest het slot opsturen op eigen kosten a € 6,95. Zelfs een leek weet dat je een doorgedraaid slot niet kwalitatief goed kunt maken. Toch persisteerden zij in hun verzoek om het slot toe sturen. Dit heb ik dan ook gedaan en mezelf maar wijs gemaakt dat het verzoek is om via de fabrikant een nieuw exemplaar te krijgen en/of voor kwaliteitsdoeleinden.

Na verschillende keren rappelleren kreeg ik een korte en onpersoonlijke e-mail met de volgende tekst:
“Conclusie van onderzoek; Slijtage schade, hiervoor bent u helaas niet verzeker. Nieuwe slot kost €35,- , u krijgt €10,- korting.”

Uitermate teleurstellend. Dit heb ik ook aangegeven mede met de argumentatie dat een slot na 3 vakanties niet versleten mag / kan zijn. Volgens Europese wettelijke regelgeving is de standaardgarantietermijn 2 jaar. Op de bon staat zelfs dat ik 5 jaar garantie heb. Als een product niet aan die eisen voldoet die je er als consument onder normale omstandigheden van mag verwachten dan is de verkopende partij verplicht om dit of te repareren of om het aankoopbedrag terug te geven.

Hier gaan ze niet in mee. Ik kan een nieuw slot aanschaffen. Het opmerkelijke is dat dat slot eerst is aangeboden voor €28,50 en later voor €35,00. Regelgeving wordt aan de kant geschoven. Op basis hiervan heb ik de heer Soran Bakr (eigenaar van het bedrijf) gebeld en simpelweg komt het erop neer dat ik te bijdehand ben en dat zij mij echt niet tegemoet gaan komen.

Een zeer bedroevende en onprofessionele houding jammer genoeg. Op mijn vraag om dan maar mijn eigen slot terug te krijgen krijg ik geen reactie.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik zoals het hoort een nieuw slot krijg toegezonden. En het zou het netjes zijn als ze tevens de verzendkosten van het opsturen van het defecte slot door mij voor hun rekening nemen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM