Klacht: druk van nieuwe incassobureau

P.Heijstra op 26 april 2017 over Slimfruit in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Slimfruit
Status Open
Datum 26 april 2017

Een consument heeft een e-mail ontvangen van een nieuw incassobureau, de Nederlands Incasso Centrale, waarin een bedrag van € 68,00 plus kosten en rente wordt geëist voor een niet ontvangen product. De consument stelt dat het proefpakketje bij aflevering is betaald en vraagt zich af of deze dreiging om te betalen voor iets dat niet is ontvangen niet als oplichting kan worden beschouwd.

Mijn Klacht:

weer een mail ontvangen, nu een ander incassoburea t.w.Nederlands Incasso Centrale (hoe krijg je het verzonnen) met de mededeling een bedrag van € 68,== vermeerderd met € 40,== kosten en ondertussen opgelopen rente van € 2,09 te betalen voor iets dat niet is ontvangen.
Het proefpakketje hebben we meteen bij aflevering betaald en dus aan onze betaalverplichting voldaan. Is dit geen vorm van laten wij zeggen een soort van oplichting als men gaat dreigen iets te moeten betalen dat je niet hebt ontvangen?

Gewenste Oplossing:

Tevreden indien dit irritante gedoe is afgelopen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Slimfruit

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Slimfruit nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM