Klacht: Deze zwendel houdt alsmaar niet op

leoschwa op 26 april 2017 over Slimfruit in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Slimfruit
Status Open
Datum 26 april 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Van weer een nieuw incassobureau opnieuw dreigementen gekregen als ik nu niet ga betalen voor slimfruit pakjes die ik nooit besteld heb.
Is er al eens iemand echt voor de beloofde rechter geweest en wat heeft die dan voor commentaar geleverd bij deze in Nederland uitgebreide en op radar behandelde oplichterij

Gewenste Oplossing:

Als ik antwoord op mijn vraag krijg, want betalen doe ik echt niet.
Desnoods de tien keer hogere advocaatkosten betalen dan toegeven aan dat soort tuig. Zijn er wellicht mensen met wie ik kan samenwerken ?

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Slimfruit

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Slimfruit nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM