Klacht: slechte service

Susanne1701 op 05 februari 2013 over technoline in de categorie Badkamer bedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf technoline
Categorie Badkamer bedrijven
Status Open
Datum 5 februari 2013

Een klant van Technoline heeft in januari 2010 een stoomdouche cabine aangeschaft, maar ondervond problemen met de levering en de kwaliteit van het product. Na de installatie begon de verf af te bladderen en verscheen er roest, wat leidde tot een ernstige situatie in maart 2012.

Mijn Klacht:

n januari 2010 zijn we naar Hilversum gereden gereden om te kijken in de showroom van Technoline. Hier werden we goed geholpen en al snel hadden we een keus gemaakt. Het werd de E-8807 SX van Raf. Een mooie stoomdouche cabine.
Thuisgekomen zijn we rustig aan begonnen met de badkamer verbouwen. Helaas ging het mis met de eerste levering dus moesten we langer wachten…….resultaat heel lang douchen bij anderen. 7 mei 2010 was het dan eindelijk zover. Hij werd geleverd. Mijn man heeft hem zelf in elkaar gezet met af en toe telefonische hulp van Mohamed. Het was zo gedaan.

Helaas begon de verf al snel overal af te bladeren en begon er zelfs roest op de plankjes te verschijnen. Hier hebben we nooit over geklaagd.

Maart 2012 de schrilk van ons leven. Ineens een harde knal en veel gerinkel. Er was 1 glasplaat helemaal gebarsten. Gelukkig stond er niemand onder de douche want dat veiligheidsglas is echt heel scherp. Heel onze badkamer onder het glas. De wc helemaal beschadigd de tegels alles…….
Gelijk gebeld met Technoline. Het was zaterdag bijna 17.00 dus niemand meer om te helpen. Ik moest de foto’s opsturen en het hele verhaal vertellen. Dit gelijk gedaan.

Helaas nooit meer wat van ze gehoord.
Het is nu alweer bijna 1 jaar geleden en we missen nog steeds een raam.
We hebben zelf diverse e-mails gestuurd, gebeld. Maar elke keer hetzelfde verhaal.
We kijken even tussen de voorraad of er komt bijna een nieuwe lading aan. Helaas elke keer als we dan maar weer zelf belde zat het er niet tussen.
Op e-mails wordt niet eens gereageerd.

Op 22-11 heb ik een goed gesprek gehad met ene Cees en die zou alles uitzoeken. Wij weer een beetje hoop. Helaas belde ik de volgende dag terug en toen noem ZIJ weer op. Cees had hier niks mee te maken en zij zou het wel verder regelen. Er zou in januari een nieuwe lading komen.

Vandaag weer gebeld. Ik zou teruggebeld worden, maar helaas dat doen ze NOOIT. Dus ook vandaag niet. Morgen maar weer eens bellen.

Ons advies koop hier nooit iets!!!!!!! Betaal liever iets meer bij een ander. Als je problemen hebt geven ze NIET thuis.

Wij zijn nu 11 maanden verder en kunnen nog steeds niet gewoon douchen. We hebben er een douchegordijn voor gehangen, maar hierdoor verdwijnt de stoom dus stomen heb ik al 11 maanden niet meer kunnen doen.

Hopelijk laten ze snel wat van zich horen en kan het probleem toch nog opgelost worden.

Gewenste Oplossing:

Een nieuw raam!!! Zonder betaling

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over technoline

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over technoline nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM