Klacht: overlast van wespen en rommel in het park

schaapje op 02 september 2012 over Slagharen in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Slagharen has resolved this complaint
Klacht opgelost op 3 september 2012
Reactie van het bedrijf:

De familie verzocht om de klacht rechtstreeks te mailen naar ons secretariaat, dan kan de klacht in behandeling worden genomen en naar tevredenheid worden afgehandeld.

Bedrijf Slagharen
Categorie Attractiepark
Status Opgelost
Datum 2 september 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

vandaag 2 septerber de laatste vakantiedag naar slagharen, daar aangekomen begon het op de parkeerplaats al met wespen, nou ben ik er niet bang voor maar mijn kids wel. waarom worden de vuilnis tonnen niet wat vaker leeg gehaald en met een goedje dat de wespen verdelgt ingespoten. dit kan een hoop elende voorkomen.

Gewenste Oplossing:

zou het geen idee zijn om alle open vuilnis bakken weg te doen en al de andere vaker te legen en schoonspoelen, en dan inspuiten met een middel dat wespen verdelgt. Ook zou het een idee zijn om de rommmel door de mensen achter gelaten, wat natuurlijk niet hoort, op te laten ruimen door 2 of 3 personeelsleden dan hebben de wespen ook geen rommel om naar toe te komen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Slagharen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Slagharen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Slagharen

Heeft op 03 september 2012 om 08:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

De familie verzocht om de klacht rechtstreeks te mailen naar ons secretariaat, dan kan de klacht in behandeling worden genomen en naar tevredenheid worden afgehandeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Slagharen beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM