Klacht: Weg gestuurd zonder bewijs en of goede reden!

IMASahebzad op 26 juni 2019 over Securitas in de categorie Bewaking & Beveiliging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Securitas has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Securitas
Status Open
Datum 26 juni 2019

Een uitzendkracht bij Securitas is weggestuurd na een waarschuwing, waarbij hij stelt dat de tweede klacht onterecht was. De supervisor heeft zonder overleg met hem de leidinggevende ingelicht, en het bedrijf heeft zijn uitleg niet gehoord. De werknemer ervaart vriendjespolitiek en heeft geen toegang gekregen tot bewijsmateriaal, ondanks zijn verzoek.

Mijn Klacht:

Ik ben na de waarschuwing weggestuurd bij het bedrijf Securitas. De eerste klacht was terecht de tweede was onterecht. ik ben werkzaam als uitzendkracht, en de supervisor ( die de eerste klacht ook heeft ingediend) is naar de leidinggevende gestapt zonder het eerst te bespreken met mij. Ze hebben niet geluisterd naar mijn uitleg en hadden al van te over besloten mij weg te sturen.
Nu ik het probeer op te lossen, kom ik erachter dat de klacht erger is gemaakt. Vriendjes politiek in het bedrijf is voelbaar. Na het aanvragen van bewijs materiaal wijzen zij het af. Maar als er iets was gebeurd wat hun bedrijf ter schande zou doen, zouden ze het wel laten zien. ik wil nog even toelichten dat ik sinds vorig jaar een oogbacterie hebt en daar nog herstellende van ben. Dit heb ik ook gedeeld met het bedrijf en is bij velen bekend. Ik meld ook bij elke dienst dat ik last van mijn oog heb en vaak mijn oog dicht moet doen om het tot rust te laten komen. Dat is ook bij de tweede klacht gebeurd. Ik had mijn ogen dicht ook in combinatie met hooikoorts heb ik er vaker last van dan normaal. Dit heb ik ook aangegeven bij de supervisor, en ze begreep het. Maar gaat toch naar de leidinggevende om er een klacht over in te dienen dat ik in slaap ben gevallen zonder het eerst voor te bespreken. Het verbazingwekkende is dan ook dat het bij de anderen supervisors goed gaat begrip wordt getoond maar bij deze supervisor er alleen klachten vandaan komt. Tevens heb ik vernomen van andere collega’s op mijn hoede te zijn als ik haar als supervisor heb, en dat is dus gebleken!ik wil nog even toelichten dat ik sinds vorig jaar een oogbacterie hebt en daar nog herstellende van ben. Dit heb ik ook gedeeld met het bedrijf en is bij velen bekend. Ik meld ook bij elke dienst dat ik last van mijn oog heb en vaak mijn oog dicht moet doen om het tot rust te laten komen. Dat is ook bij de tweede klacht gebeurd. Ik had mijn ogen dicht ook in combinatie met hooikoorts heb ik er vaker last van dan normaal. Dit heb ik ook aangegeven bij de supervisor, en ze begreep het. Maar gaat toch naar de leidinggevende om er een klacht over in te dienen dat ik in slaap ben gevallen zonder het eerst voor te bespreken. Het verbazingwekkende is dan ook dat het bij de anderen supervisors goed gaat begrip wordt getoond maar bij deze supervisor er alleen klachten vandaan komt. Tevens heb ik vernomen van andere collega’s op mijn hoede te zijn als ik haar als supervisor heb, en dat is dus gebleken!

Gewenste Oplossing:

Dat er naar mij geluisterd wordt los van het vriendjespolitiek. Zo ga je namelijk niet met je medewerkers om. Medewerkers hebben ook rechten en dat moet wel nageleefd worden. Ik heb sinds mijn indiensttreding altijd goed gedragen, kom altijd op tijd, nooit ziek gemeld, na de klacht behoorlijk wat geleerd en ingesteld dat het niet zou gebeuren, ik ga nooit weg tot ik wordt overgenomen ook al komen zij altijd te laat. Fouten mogen door iedereen gemaakt worden, en al helemaal als je nog lerende bent om er juist van te leren en het beter te doen. En niet zo afschrijven terwijl je juist zo je best doet en alle inzet toont.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Securitas over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM